02.03.2021 tarihin de ProgeCAD Türkiye satış temsilcisi tarafından arandım, Öyle bir zaman ki Autocad lisanslarımızın bitmesine 2 ay gibi bir süre kalmış bizde alternatif bir program arayışındayız çünkü Autocad çok pahalı özelikle dolar Euro kur artışından sonra, hemen bir mail gönderdiler. Mail içeriği aşağıda ayrıca Autocad LT ve Autocad hakkında da kıyaslama tabloları falan atılar. Bizde sözlerine güvenerek 7 adet lisans aldık. Kullanmaya başlayınca en basit Autolips çalışmadığı için mail atıyoruz, yeni gelecek güncellemede diye mail geliyor.

Gelen mail karşılık aynen şunu yazarak cevap verdim.

Meryem Hanım;

Telefon konuşmalarımızda Autocad kullanılabilen tüm eklentileri kullanabildiğimizi söylemiştiniz. Ben de sizin söylemleriniz doğrultusunda program lisanslarını aldık fakat görünen o ki söylemlerinizde hatalar mevcut.

Cevap vermeye gerek duymadılar, sattılar bizimle işleri bitti çünkü.

Arkadaşlar siz siz olun ProgeCAD 2021 yazılımını almadan 2 defa düşünün.

progeCAD box 2021 ENG 269x300 - ProgeCAD Türkiye - 1 Autocad Alternatifi mi?
progeCAD

progeCAD AutoCAD Alternatifi bir program olmanın yanısıra AutoCAD ile sunulmayan birçok özelliğide kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Autocad-progeCAD karşılaştırma tablosundan ,progeCAD’in üstün özelliklerine göz atabilirsiniz. Ayrıca mimarlarınızın/mühendislerinizin progeCAD hakkında haberdar olmasını istediğimiz birkaç özellikle ilgili bilgileri paylaşıyorum.

Özetle;

-progeCAD , AutoCAD benzeri bir program olup arayüz-kısayol ve komutları birebir aynıdır.

-AutoCAD kullanıcıları, hiçbir öğrenme gereksinimi duymadan eski dwg dosyalarıyla birlikte progeCAD ile çalışmaya başlayabilir.

-progeCAD tek fiyat-tek program garantisi ile 2D ve 3D çizimlerinizi yapabilirsiniz.

-Özelleştirilmiş kısayol ayarlarınızı (alias dosyalarınızı) progeCAD’ e aktarabilirsiniz.

-Autocad ile kullandığınız lisp ve menüleri progeCAD’e aktarabilirsiniz.

• Yeni BAŞLANGIÇ SAYFASI. Yeni Başlat sekmesi, başlangıçta varsayılan olarak görüntülenir ve çizim şablonu dosyalarına, son açılan çizimlere ve ayrıca çevrimiçi ve öğrenme kaynaklarına erişim dahil olmak üzere çeşitli ilk işlemlere kolay erişim sağlar.

• Yeni HIZLI ÖZELLİKLER Paleti. Hızlı Özellikler paleti, bir veya daha fazla seçili nesne için nesne özelliklerinin bir listesini gösterir. Alakasız ve kafa karıştırıcı alanlardan kaçınarak en kullanışlı nesne özelliklerine hızlı erişim. Bir nesneye tıkladığınızda imlecin yanında Hızlı Özellikler paletine sahip olursunuz.

• Yeni QRCODE. Herhangi bir metinden, URL’den vb. Bir QRCODE oluşturun ve ekleyin. Kameralı herhangi bir cep telefonu veya tablet kullanarak çizimlerinizdeki metni QR Kodlarından taranabilir hale getirin. Mobil barkodlar olarak da bilinen QR Kodları, metinleri, URL’leri, iletişim bilgilerini vb. Temsil etmeye izin verir. Kullanıcılar, bakımın yürütülmesi için otomatik olarak birçok yararlı bilgiyi alabilir, sadece çizimlerde görünen QR Kodlarını tararlar.

• Yeni PARAMETRİK 2D KÜTÜPHANE. Özel bir arayüz kullanarak inşaat için mekanik / yapısal bileşenlerin parametrik üretimi ve yerleştirilmesi:

– Ahşap: Kereste, Trus Joist® TJI®

– Çelik: Açı, Kanal, Boru, Boru, S-W-M-HP Şekli, S-M-W Tee Şekli

– Çelik: Saplamalar, Sstuds, Kiriş, Palet

Yeni Yapılar kitaplığı için kullanıma hazır iki Araç Paleti sağlanır (Çelik standart, Profiller ve Ahşap detaylar)

• Yeni, önceden tanımlanmış Yeni Şerit Çalışma Alanları. Normal eksiksiz Tam Şerit arayüzünün yanı sıra, komutları çok daha hızlı bulmanızı sağlayan kullanıma hazır iki adet daha önceden ayarlanmış menü vardır:

1. “Yeni Başlayanlar” – CAD öğrenmeye yeni başlayan veya basit çizimler üzerinde çalışan kullanıcılar için. Yalnızca temel CAD işlevlerini göstererek, vasıfsız kullanıcılar tarafından CAD kullanımını kolaylaştırır.

2. “2D Çizim ve Açıklama” – 3B’ye ihtiyaç duymayan ve temiz bir çalışma alanını tercih eden kullanıcılar için eksiksiz 2B işlevler seti.

• Yeni SEÇİM DÖNGÜSÜ. Diğer nesnelerle örtüşen bir nesneyi seçtiğinizde seçimin kontrolü. Örtüşen nesneler arasında geçiş yapmak, seçiminizi son derece kolaylaştırır.

• Yeni KENDİNDEN FİLTRE Seçim Filtresi panelini kontrol eder. Çizimdeki tüm objeleri görüntüler ve objeleri Katman, Renk, Obje Tipi ve Çizgi Tipine göre filtrelemenizi ve seçmenizi sağlar. Varlıkları seçmeyi bitirdiğinizde, seçim kümesini sonraki komutlarda kullanabilirsiniz.

• Yeni İlişkili ARRAY. progeCAD artık özellikler paneli aracılığıyla düzenlenebilen birden çok varlıktan İlişkili Diziler oluşturabilir. Bir dizi öğeyi, satırı, sütunu, açıları, dönüşü vb. Dinamik olarak değiştirmek artık son derece kolaydır.

• Yeni, önceden tanımlanmış Yeni Şerit Çalışma Alanları. Normal kısaltılmış Tam Şerit arayüzünün yanı sıra sıra, komutları çok daha hızlı bulmanızı sağlama hazır iki adet daha önceden haber menü vardır:

1. “Yeni Başlayanlar” – CAD öğrenmeye yeni veya basit çizimler üzerinde çalışan ortak için. Yalnızca temel CAD işlevlerini göstererek, vasıfsız CAD sunulmasını kolaylaştırır.

2. “2D Çizim ve Açıklama” – 3B’ye ihtiyaç duymayan ve temiz bir çalışma zevk tercih eden için bütünleşen 2B İşlevler seti.

• Yeni SEÇİM DÖNGÜSÜ. Diğer nesnelerle örtüşen bir nesneyi şifreleme seçimin kontrolü. Örtüşen nesneler arasında geçiş yapmak, seçiminizi son derece kolaylaştırır.

• Yeni KENDİNDEN FİLTRE Seçim Filtresi panelini kontrol eder. Görüntüdeki tüm objeleri görüntüler ve objeleri Katman, Renk, Obje Tipi ve Çizgi Tipine göre filtrelemenizi ve seçmenizi sağlar. Varlıkları seçmeyi bitirmek, seçim kümesini sonraki komutlarda kullanabilirsiniz.

• Yeni İlişkili ARRAY. progeCAD artık özellikler paneli yapılmamış birden çok sayıda İlişkili Diziler oluşturabilir. Bir dizi dizisi, dizisi, sütunu, açıları, dönüşü vb. Dinamik olarak değiştirmek artık son derece kolaydır.